Bitcoin zrobił swoje podczas poniedziałkowej sesji handlowej.

Krypto waluta benchmarku spadła nagle do 10.600 dolarów, po tym jak utrzymywał zyski śróddzienne powyżej 10.800 dolarów wsparcia przez cały dzień. Sprzedaż pojawiła się pomimo zdrowszych perspektyw makroekonomicznych, do czego przyczyniły się oznaki postępu w wydaniu drugiego pakietu stymulacyjnego COVID-19.

Amerykańska Izba Demokratów wydała 2,2 biliona dolarów pomocy, która przywróciłaby 600 dolarów tygodniowego zasiłku dla bezrobotnych. Objawienie to nastąpiło po tym, jak marszałek Izby, Nancy Pelosi, zobowiązała się do ożywienia negocjacji z Białym Domem w sprawie wielkości bodźca koronawirusowego.

RUCH BREAKAWAY

W poniedziałek Pelosi rozmawiał z ministrem skarbu USA Stevenem Mnuchinem, a we wtorek obie strony zgodziły się kontynuować rozmowę. Pozwoliło to inwestorom założyć, że demokraci mogą wpłynąć na to, że Republikanie uchwalą większy pakiet niż wcześniej zaproponowane 500 miliardów dolarów.

Bitcoin zazwyczaj reaguje pozytywnie na wieści o bodźcach. Krypto waluta wzrosła o ponad 200 procent od połowy marca nadir, dopiero po tym, jak Kongres USA uchwalił 2 biliony dolarów pomocy gospodarczej, aby pomóc amerykańskim osobom, gospodarstwom domowym i przedsiębiorstwom.

Ale byczej reakcji brakowało w późnych godzinach poniedziałku. Bitcoin zanurzył się nawet jak amerykański rynek akcji i złota wyższył się na nadziei stymulacji. Na przykład benchmark S&P 500 Index dodał 1,61 procent, podczas gdy metal szlachetny wzrósł o 1,06 procent.

Pseudonimowy analityk podkreślił ostatnią sprzedaż Bitcoina jako akt narracji technicznej. Zauważył on, że krypto waluta wcześniej przełamała byczą linię trendu oporu. Niemniej jednak, wybicie wybiegł w agresywny obszar niedźwiedzi i wysłał BTC/USD, aby przetestować linię trendu oporu jako wsparcie.

„Teraz się testuje“, dodał analityk. „Jeśli się trzyma, to byłby to bardzo miły znak. Ale musi wytrzymać, w przeciwnym razie, cały wzrost jest tylko krótkim uciskiem.“

BITCOIN FUNDAMENTALNIE SILNY

Ostatni ruch Bitcoin’a na minusie ma również srebrną podszewkę. Spadek spekulacyjnych pozycji długich przyczynił się do wyrwania słabych rąk, zwłaszcza że analitycy patrzą na długoterminowy wzrost kryptokurcji wbrew wspierającej polityce banku centralnego.

„Niezależnie od tego, jak wygląda realna gospodarka, coś jest całkiem jasne“, powiedzieli analitycy z Ecoinometrii. „Dzięki działaniu rezerwy federalnej, nie ma możliwości, aby dolar amerykański zachował swoją siłę nabywczą w dłuższej perspektywie. Nie można polegać na gotówce, aby zachować swoje bogactwo. Ale to nic wielkiego, odkąd Bitcoin to naprawił.“

W międzyczasie, gdy Kongres USA zmierza w kierunku drugiego pakietu stymulacyjnego, dolar amerykański nadal stoi w obliczu ryzyka. Wielu obserwatorów zauważa, że taka ekspansywna perspektywa może doprowadzić do tego, że Bitcoin przekroczy 20.000 dolarów w przyszłym roku.

Menu